Spotkanie z alpakami w naszej hodowli

Alpaki to wyjątkowo inteligentne stworzenia o łagodnym usposobieniu. Towarzyszą człowiekowi już od kilku tysięcy lat, nie przejawiają agresji nawet w stosunku do obcych im ludzi. Dodatkowo ich niezaprzeczalnie uroczy wygląd i miękkie futerko sprawiają, że nie sposób ich nie kochać. Kontakt z tymi wspaniałymi stworzeniami ma bardzo pozytywny wpływ, w szczególności na dzieci. Kilka chwil spędzonych w towarzystwie alpak może pomóc ze stresem, lękiem i innymi trudnymi emocjami, a także nauczyć odpowiedzialności i empatii. Chcesz poznać te cudowne zwierzęta? Zapraszamy na spotkanie z alpakami w naszej hodowli!

Spotkanie w hodowli alpak – co na Ciebie czeka?

Poznaj nasze stadko wybierając się w odwiedziny do ciężkowickiej hodowli alpak. Podczas wizyty (czas trwania 1h) przedstawiamy nasze stado, opowiadamy o alpakach i hodowli. Można rozłożyć się z własnym kocykiem na pastwisku oswojonych samców, poobserwować jak żyją, pogłaskać, spędzić z nimi trochę czasu. Oferujemy także możliwość karmienia alpak. To spokojne, kameralne i edukacyjne spotkania, które pozwolą ci się zrelaksować i dowiedzieć wielu rzeczy o tych zwierzętach.

Hodowla alpak dostępna jest dla wszystkich pragnących poznać te zwierzęta. Przed odwiedzeniem naszej placówki należy jednak telefonicznie zarezerwować termin. Cena uzależniona jest od wielkości grupy. Nie mamy dodatkowych atrakcji dla dzieci.

Umawiamy się przed planowanym przyjazdem.

Nie ma możliwości wprowadzania innych zwierząt na teren hodowli.

Wizyty i spacery są możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji.